منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تحلیل بنیادی چیست و فرمول های مهم بنیادی

تحلیل فاندامنتال جزیی جدا ناشدنی از تحلیل بازار بورس می باشد. در این نوع تحلیل عملکرد مالی شرکت ها بررسی می شوند و سعی می شود با توجه به عملکرد شرکت قیمت سهام شرکت پیش بینی شود. شما در این مقاله با انواع نسبت های مهم که در تحلیل فاندامنتال استفاده می شوند آشنا می شوید. با مراجعه به صفحه مربوط به هر نسبت می توانید توضیحات کامل تری از نسبت را مطالعه کنید.

فرمول‌ها در تحلیل بنیادی

ما در تحلیل بنیادی یا ، نسبت های مهم اقتصادی هر شرکت را در دوره های زمانی مختلف محاسبه می کنیم. در صورتی که عملکرد شرکت در آن نسبت در دوره های زمانی مختلف مناسب باشد میتوانید به ارزنده بودن سهام شرکت پی ببریم و بر روی آن سرمایه گذاری کنیم. تحلیل بنادی روشی است که بر ارزنده بودن سهام و سودده بودن شرکت پایبند است. شما می توانید از این روش تحلیلی برای سرمایه گذاری بر مبنای ارزندگی کمک بگیرید.

اپلیکیشن عالی برای تحلیل بنیادی بورس

اگر شما به علم تحلیل بنادی مسلط نیستید، نگران نباشید. با استفاده از اپیلیکشن تحلیل بنیادی به راحتی میتوانید وضعیت همه شرکت ها را بررسی کنید. کافیست داده های هر شرکتی را وارد کنید و گزارش دقیقی از عملکرد شرکت را دریافت کنید. برای دانلود اپلیکیشن از لینک زیر استفاده کنید.


ویدئو آموزش استفاده از اپلیکیشن بنیادی بورس


حاشیه سود ناخالص


نسبت آنی


نسبت جاری


نسبت بازده دارایی


نسبت بازده سرمایه در گردش


نسبت بازده فروش


نسبت سود عملیاتی


نسبت بازده ارزش ویژه


نسبت سود ناخالص به فروش


نسبت بدهی بلند مدت به ارزش ویژه


نسبت بدهی جاری به ارزش ویژه


نسبت حقوق صاحبان سهام به کل دارایی های ثابت


نسبت کل بدهی ها به ارزش ویژه


نسبت مالکانه


نسبت حقوق صاحبان سهام به کل بدهی ها